• Tuğhan Tekstil - Brigadiers Custom Design

Tuğhan Tekstil - Brigadiers Custom Design
Markalaşma Etiket ve Yıkama Talimatı

Markalaşma Etiket ve Yıkama Talimatı

Markalaşma Etiket ve Yıkama Talimatı


Markalaşma : Tekstil markası oluşturarak, tişört, sweatshirt, hoodie, şapka vb ürünleri satmak pek çok kişinin yapmak istediği bir ticaret biçimidir.  Özellikle eticaretin her geçen gün pazar payını arttırdığı bu dönemde hem yeni girişimciler, hem de köklü firmaların faaliyet göstermek istedikleri bir iş koludur.  Kendi markasıyla tekstil ürünleri yaptırmak ve satmak isteyenler için geri kalan kısımlarda da sizi önemli çalışmalar bekler.

Dokuma Etiket : Markaların kendi tanıtım ve pazarlamasını yaparken kullandığı saten dokuma etiket, dar dokuma etiket ve jakarlı dar dokuma etiket, tekstil sektörü başta olmak üzere birçok sektör tarafından kullanılmaktadır. Giyim sektörü ve daha birçok tekstil ürünlerinde kullanılan dokuma etiket, ürün yelpazesini oldukça geniş tutmaktadır. Biliyoruz ki, ürününe kalite anlamında güvenen ve marka prestijine önem veren her firma için dokuma etiket vazgeçilmezdir. Marka tanıtımının yanı sıra, ürünün tamamlayıcı nesnesi olarak görülen dokuma etiket, bir nevi aksesuar olarak görülebilir. Dokuma etiketler, üzerinde yıkama talimatı, etiketin marka ismi, ürün özelliklerini üstünde barındırır. Dokuma etiketler, marka tanıtımının yanı sıra ürün kalitesini yansıtmaktadır. Bir etiketin kalitesine bakarak o şirketin ne kadar prestijli bir şirket olduğunu anlamak mümkündür. Dokuma etiket, diğer etiket türlerine nazaran kalıcıdır ve ürünün üzerinde uzun süre kalır. Dokuma makinaları aracılığı ile jakarlı, düz, atkı saten gibi etiket çeşitleri üretilebilmektedir. Bu sayede şirketin reklamı devamlı olarak yapılır. Bu yazıda saten dokuma etiket, dar dokuma etiket, jakarlı dar dokuma etiket gibi etiket çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Saten Dokuma Etiket : Saten dokuma etiket, parlak ve düz bir zemine sahip olan bir etiket türüdür. Yapısındaki yumuşaklık ve parlak görünümü sayesinde oldukça dikkat çeken saten dokuma etiket, ürününe kalite anlamında güvenen şirketlerin tercihi olmuştur. Tekstil ürünlerinde kullanılan ve kullanıldığı ürünün kalitesini arttıran dokuma etiketler, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, özenle hazırladığı etiket çeşitlerinden sadece bir tanesidir.

Dar Dokuma Etiket : Dar dokuma etiketlerde dokuma içerikleri iplik ve lastik olarak ayrılmaktadır. İplikler pamuk ve polyester olabilmektedir. Polyester iplikler, bırakıldığında kendi kendine bir araya gelebilmektedir. Dar dokuma etiket, tekstil ürünlerinin vazgeçilmez bir öğesidir.. Dekoratif kurdele ve bantlarda görebiliriz. Kendine kalite anlamında güvenen ve markasının prestijine göre reklamını en iyi şekilde yapan çoğu mobilya firmasında bu etiket çeşidine sıklıkla rastlamaktayız.

Jakarlı Dar Dokuma : Jakarlı dar dokuma tekniğinde jakarlı makinalar ile şeritler dokunur. Jakar sayesinde günümüzde çoğu tekstil ürünün üzerine yazı yazabilme yeteneği elde edilir. Birçok alanda kullanılan dokuma şeritler, giyim ürünleri, mobilya sanayii, süslemeler gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Etiket imalatının en iyi şekilde yapılabilmesi için, Tedarikçilerimiz her gün kendini daha da geliştirmektedir ve inovatif yapısı sayesinde birçok firma tarafından taklit edilmektedir. En iyi şirketler bilir ki, gelişmeye önem veren her firma taklit edilir ve bu takitler firmayı daha da güçlendirir. Dokuma etiket, karton etiket, deri etiket ve daha birçok etiket türü için, Çalışmış olduğumuz Tedarikçiler lider teknikleri ile bizimle birlikte sizlere daima yardım için çalışmaktadır..Saten Dokuma Etiket ve diğer tüm dokuma etiketler hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sosyal Medya hesabımız üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz. 

Baskı Etiket : ürünlere emprime veya transfer baskı yöntemi ile direk yapılan etiketlendirme şeklidir. Çoğu Müşterimize bu yöntemi tavsiye etmekteyiz.